SMCG90A-E3/9AT
Electro-Films (EFI) / Vishay
SMCG90A-E3/9AT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMCG90A-E3/9AT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMCG90A-E3/9AT
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 90V 146V DO215AB
(In US Dollars)
3500 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):90V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:146V
Voltage - Breakdown (Min):100V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-215AB (SMCG)
Series:TransZorb®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-215AB, SMC Gull Wing
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:30 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):10.3A