SMCG20CA-HR
Hamlin / Littelfuse
SMCG20CA-HR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMCG20CA-HR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMCG20CA-HR
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TVS DIODE 20V 32.4V DO215AB
(In US Dollars)
1500 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:32.4V
Voltage - Breakdown (Min):22.2V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-215AB (SMCG)
Series:SMCG-HR
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-215AB, SMC Gull Wing
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:23 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):46.3A