SMBJ9V0CA
TSC (Taiwan Semiconductor)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMBJ9V0CA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMBJ9V0CA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SMBJ9V0CA |
|---|---|
| Manufacturer | Taiwan Semiconductor |
| Description | SMBJ Series 600 W 9 V Bi-Directional Surface Mount TVS Diode DO-214AA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.322 | $0.291 | $0.262 | $0.257 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 9V |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 15.4V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 10V |
| Type: | Zener |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMB) |
| Series: | SMBJ |
| Power Line Protection: | No |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Other Names: | SMBJ9V0CA-ND SMBJ9V0CATR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 39A |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Base Part Number: | SMBJ9V0 |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SMBJ9V0CA, use the request quote form to request SMBJ9V0CA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMBJ9V0CA.The price and lead time for SMBJ9V0CA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMBJ9V0CA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
