SMBJ70D-M3/I
Electro-Films (EFI) / Vishay
SMBJ70D-M3/I
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMBJ70D-M3/I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMBJ70D-M3/I
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 70V 111V DO214AA
(In US Dollars)
9600 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):70V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:111V
Voltage - Breakdown (Min):79V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AA (SMBJ)
Series:TransZorb®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):5.4A