SMBJ6.0D-M3/I
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMBJ6.0D-M3/I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMBJ6.0D-M3/I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SMBJ6.0D-M3/I |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Description | 600W, 60V, 3.5%, Unidir, Smb Tvs |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.082 | $0.074 | $0.067 | $0.065 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 6V |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 10.2V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 6.77V |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Type: | Zener |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Series: | TransZorb® |
| Power Line Protection: | No |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 58.9A |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SMBJ6.0D-M3/I, use the request quote form to request SMBJ6.0D-M3/I pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMBJ6.0D-M3/I.The price and lead time for SMBJ6.0D-M3/I depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMBJ6.0D-M3/I.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
