SMBJ28CAE3/TR13
Microsemi
SMBJ28CAE3/TR13
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMBJ28CAE3/TR13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMBJ28CAE3/TR13
Manufacturer Microsemi Corporation
Description TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMBJ
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:31.1V
Voltage - Breakover:1
Voltage - Breakdown (Min):28V
Voltage - Breakdown:SMBJ (DO-214AA)
Type:Zener
Series:-
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Power Line Protection:600W
Power - Peak Pulse:13.2A
Polarization:DO-214AA, SMB
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Manufacturer Part Number:SMBJ28CAE3/TR13
Current - Peak Pulse (10/1000µs):45.4V