SMBJ22AHR5G
TSC (Taiwan Semiconductor)
SMBJ22AHR5G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMBJ22AHR5G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMBJ22AHR5G
Manufacturer TSC (Taiwan Semiconductor)
Description TVS DIODE 22V 35.5V DO214AA
(In US Dollars)
3400 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:35.5V
Voltage - Breakdown (Min):24.4V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AA (SMB)
Series:Automotive, AEC-Q101, SMBJ
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):17.7A