SMBJ200CA
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMBJ200CA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMBJ200CA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SMBJ200CA |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Description | Tvs 600W, Stand-Off Voltage = 200V, +/5%, Bi-Dir Smbj (Do-214Aa) Rohs Compliant: Yes |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.418 | $0.377 | $0.34 | $0.333 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 200V |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 324V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 224V |
| Type: | Zener |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Series: | SMBJ |
| Power Line Protection: | No |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Other Names: | SMBJ200CALFTR SMBJ200CATR SMBJ200CATR-ND |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 1.9A |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SMBJ200CA, use the request quote form to request SMBJ200CA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMBJ200CA.The price and lead time for SMBJ200CA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMBJ200CA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
