SMBJ17-E3/5B
Electro-Films (EFI) / Vishay
SMBJ17-E3/5B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMBJ17-E3/5B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMBJ17-E3/5B
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 17V 30.5V DO214AA
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):17V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:30.5V
Voltage - Breakdown (Min):18.9V
Supplier Device Package:DO-214AA (SMBJ)
Series:TransZorb®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):19.7A