SMBJ15CD-M3/H
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMBJ15CD-M3/H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMBJ15CD-M3/H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SMBJ15CD-M3/H |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Description | Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 15V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.21 | $0.189 | $0.171 | $0.167 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 15V |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 24V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 17V |
| Type: | Zener |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Series: | TransZorb® |
| Power Line Protection: | No |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Other Names: | SMBJ15CD-M3/HGITR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 25A |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SMBJ15CD-M3/H, use the request quote form to request SMBJ15CD-M3/H pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMBJ15CD-M3/H.The price and lead time for SMBJ15CD-M3/H depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMBJ15CD-M3/H.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
