SMBJ14D-M3/H
Electro-Films (EFI) / Vishay
SMBJ14D-M3/H
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMBJ14D-M3/H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMBJ14D-M3/H
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 14V 22.9V DO214AA
(In US Dollars)
750 pcs1500 pcs2250 pcs
5250 pcs18750 pcs37500 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):14V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:22.9V
Voltage - Breakdown (Min):15.8V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AA (SMBJ)
Series:TransZorb®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:SMBJ14D-M3/HGITR
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):26.2A