SMBJ13CAE3/TR13
Microsemi
SMBJ13CAE3/TR13
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMBJ13CAE3/TR13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMBJ13CAE3/TR13
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 13V 21.5V DO214AA
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:21.5V
Voltage - Breakdown (Min):14.4V
Type:Zener
Supplier Device Package:SMBJ (DO-214AA)
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):27.9A