SMBD 7000 E6433
International Rectifier (Infineon Technologies)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMBD 7000 E6433 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMBD 7000 E6433 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SMBD 7000 E6433 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | DIODE ARRAY GP 100V 200MA SOT23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.25V @ 150mA |
|---|---|
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 100V |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Series: | - |
| Reverse Recovery Time (trr): | 4ns |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Other Names: | SMBD 7000 E6433-ND SMBD7000E6433 SMBD7000E6433XT SP000014937 |
| Operating Temperature - Junction: | 150°C (Max) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | Standard |
| Diode Configuration: | 1 Pair Series Connection |
| Detailed Description: | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 100V 200mA (DC) Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 100V |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 200mA (DC) |
| Base Part Number: | SMBD7000 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SMBD 7000 E6433, use the request quote form to request SMBD 7000 E6433 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMBD 7000 E6433.The price and lead time for SMBD 7000 E6433 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMBD 7000 E6433.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
