SMB8J26CA-E3/5B
Electro-Films (EFI) / Vishay
SMB8J26CA-E3/5B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMB8J26CA-E3/5B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMB8J26CA-E3/5B
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 26V 42.1V DO214AA
(In US Dollars)
3200 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):26V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:42.1V
Voltage - Breakdown (Min):28.9V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AA (SMB)
Series:TransZorb®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:800W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):19A