SMB2.5R-2
API Delevan
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMB2.5R-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMB2.5R-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SMB2.5R-2 |
|---|---|
| Manufacturer | API Delevan |
| Description | SMB2.5R Series 7.2 x 9.02 x 4.7 mm 490 Ohm 9.5 A 0.005 DCR SMT Shielded Bead |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.153 | $1.04 | $0.938 | $0.918 | ||
Specifications
Data sheet
| Size / Dimension: | 0.460" L x 0.283" W (11.68mm x 7.20mm) |
|---|---|
| Series: | SMB2.5R |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
| Other Names: | DN7958DKR |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Lines: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance @ Frequency: | 490 Ohms @ 100MHz |
| Height (Max): | 0.200" (5.08mm) |
| Filter Type: | - |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 5 mOhm |
| Current Rating (Max): | 9.5A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SMB2.5R-2, use the request quote form to request SMB2.5R-2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMB2.5R-2.The price and lead time for SMB2.5R-2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMB2.5R-2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

