SMB10J30AHR5G
TSC (Taiwan Semiconductor)
SMB10J30AHR5G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMB10J30AHR5G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMB10J30AHR5G
Manufacturer TSC (Taiwan Semiconductor)
Description TVS DIODE 30V 48.4V DO214AA
(In US Dollars)
850 pcs1700 pcs2550 pcs5950 pcs21250 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):30V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:48.4V
Voltage - Breakdown (Min):33.3V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AA (SMB)
Series:Automotive, AEC-Q101, SMB10J
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1000W (1kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:SMB10J30AHR5GTR
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):20.7A