SMB10J13A-M3/5B
Electro-Films (EFI) / Vishay
SMB10J13A-M3/5B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMB10J13A-M3/5B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMB10J13A-M3/5B
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 13V 21.5V DO214AA
(In US Dollars)
3200 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):13V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:21.5V
Voltage - Breakdown (Min):14.4V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AA (SMBJ)
Series:TransZorb®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1000W (1kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:41 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):46.5A