SMART750
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMART750 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMART750 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SMART750 |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | UPS SMART TOWER AVR 120V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $306.08 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 23 lbs (10.4kg) |
|---|---|
| Voltage - Output: | 120V |
| Type: | Line Interactive (Input Regulation) |
| Size / Dimension: | 7.500" L x 7.200" W (190.50mm x 182.88mm) |
| Series: | SmartPro |
| Power - Rated: | 750VA / 450W |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Media Lines Protected: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 11.800" (299.72mm) |
| Form: | Tower |
| Cord Length: | 6' (1.83m) |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R (6) |
| Connector - AC Input: | NEMA 5-15P |
| Backup Time - Max Load: | 5.6 minutes |
| Applications: | General Purpose, Industrial Control |
| AC Outlets: | 6 (UPS) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SMART750, use the request quote form to request SMART750 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMART750.The price and lead time for SMART750 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMART750.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

