SMART5000TEL3U
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMART5000TEL3U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMART5000TEL3U with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SMART5000TEL3U |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | UPS 5KVA 3750W 5OUT W/SOFTWARE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Not applicable / Not applicable |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2,407.41 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 143 lbs (64.9kg) |
|---|---|
| Voltage - Output: | 120V, 208V |
| Type: | Line Interactive (Input Regulation) |
| Size / Dimension: | 25.000" L x 17.480" W (635.00mm x 444.00mm) |
| Series: | Smart Pro® |
| Power - Rated: | 5kVA / 3750W |
| Other Names: | SMART5000TEL3U-ND TL1836 |
| Media Lines Protected: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Height: | 5.236" (133.00mm) |
| Form: | Rackmount |
| Cord Length: | 10' (3.05m) |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R (2), NEMA L6-20R (2), NEMA L6-30R (1) |
| Connector - AC Input: | NEMA L6-30P |
| Backup Time - Max Load: | 8.5 minutes |
| Applications: | Network, Single Phase |
| AC Outlets: | 5 (UPS) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SMART5000TEL3U, use the request quote form to request SMART5000TEL3U pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMART5000TEL3U.The price and lead time for SMART5000TEL3U depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMART5000TEL3U.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

