SMART1200XLHG
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMART1200XLHG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMART1200XLHG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SMART1200XLHG |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | UPS 1KVA 4OUT 1DB9/1USB HOSP GRD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $837.69 | $768.368 | ||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 45 lbs (20.4kg) |
|---|---|
| Voltage - Output: | 120V |
| Type: | Line Interactive (Input Regulation) |
| Size / Dimension: | 9.500" L x 7.500" W (241.30mm x 190.50mm) |
| Series: | Smart Pro® |
| Power - Rated: | 1kVA / 750W |
| Other Names: | TL252 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Media Lines Protected: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 12.500" (317.50mm) |
| Form: | Tower |
| Cord Length: | 6' (1.83m) |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R |
| Connector - AC Input: | NEMA 5-15P |
| Backup Time - Max Load: | 10 minutes |
| Applications: | Network, Single Phase |
| AC Outlets: | 4 (UPS) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SMART1200XLHG, use the request quote form to request SMART1200XLHG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMART1200XLHG.The price and lead time for SMART1200XLHG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMART1200XLHG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

