SMAJ90CATR
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
SMAJ90CATR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMAJ90CATR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMAJ90CATR
Manufacturer Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description TVS DIODE 90V 146V SMA
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):90V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:146V
Voltage - Breakdown (Min):100V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:SMAJ90CATRSMC
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):2.7A