SMAJ60AE3/TR13
Microsemi
SMAJ60AE3/TR13
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMAJ60AE3/TR13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMAJ60AE3/TR13
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 60V 96.8V DO214AC
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:96.8V
Voltage - Breakdown (Min):66.7V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AC (SMA)
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:500W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):5.2A