SMAJ54CATR
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
SMAJ54CATR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMAJ54CATR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMAJ54CATR
Manufacturer Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description TVS DIODE 54V 87.1V SMA
(In US Dollars)
70000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):54V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:87.1V
Voltage - Breakdown (Min):60V
Type:Zener
Supplier Device Package:SMA (DO-214AC)
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:SMAJ54CATRSMC
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):4.6A