SMAJ4749A-TP
Micro Commercial Components (MCC)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMAJ4749A-TP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMAJ4749A-TP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SMAJ4749A-TP |
|---|---|
| Manufacturer | MCC |
| Description | SMAJ4749A Series 1 W 24 V 100 mA Surface Mount Zener Diode DO-214AC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.135 | $0.122 | $0.11 | $0.107 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Zener (Nom) (Vz): | 24V |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2V @ 100mA |
| Tolerance: | ±5% |
| Supplier Device Package: | DO-214AC (SMA) |
| Series: | - |
| Power - Max: | 1W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | DO-214AC, SMA |
| Other Names: | SMAJ4749A-TPTR SMAJ4749ATP |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 150°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance (Max) (Zzt): | 25 Ohms |
| Detailed Description: | Zener Diode 24V 1W ±5% Surface Mount DO-214AC (SMA) |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5µA @ 18.2V |
| Base Part Number: | SMAJ4749 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SMAJ4749A-TP, use the request quote form to request SMAJ4749A-TP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMAJ4749A-TP.The price and lead time for SMAJ4749A-TP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMAJ4749A-TP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
