SMAJ33ATR
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
SMAJ33ATR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMAJ33ATR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMAJ33ATR
Manufacturer Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description TVS DIODE 33V 53.3V SMA
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs50000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:53.3V
Voltage - Breakdown (Min):36.7V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SMA (DO-214AC)
Series:SMAJ
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Other Names:1655-1614-2
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):7.5A