SMAJ28A-E3/5A
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMAJ28A-E3/5A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMAJ28A-E3/5A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SMAJ28A-E3/5A |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Description | TVS DIODE 28V 45.4V DO214AC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.125 | $0.112 | $0.101 | $0.099 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 1 |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 31.1V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 28V |
| Voltage - Breakdown: | DO-214AC (SMA) |
| Type: | Zener |
| Series: | TransZorb® |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Power Line Protection: | 400W |
| Power - Peak Pulse: | 8.8A |
| Polarization: | DO-214AC, SMA |
| Other Names: | SMAJ28A-E3/5A-ND SMAJ28AE35A |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 40 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | SMAJ28A-E3/5A |
| Description: | TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 45.4V |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Bidirectional Channels: | No |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SMAJ28A-E3/5A, use the request quote form to request SMAJ28A-E3/5A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMAJ28A-E3/5A.The price and lead time for SMAJ28A-E3/5A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMAJ28A-E3/5A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

