SMAJ160A-M3/5A
Electro-Films (EFI) / Vishay
SMAJ160A-M3/5A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMAJ160A-M3/5A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMAJ160A-M3/5A
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 160V 259V DO214AC
(In US Dollars)
15000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):160V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:259V
Voltage - Breakdown (Min):178V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AC (SMA)
Series:TransZorb®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:300W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:46 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):1.2A