SMAJ15A-QH
Bourns, Inc.
SMAJ15A-QH
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMAJ15A-QH with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMAJ15A-QH
Manufacturer Bourns, Inc.
Description TVS DIODE 15V 24.4V SMA
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):15V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:24.4V
Voltage - Breakdown (Min):16.7V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SMA (DO-214AC)
Series:Automotive, AEC-Q101, SMAJ
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Package / Case:DO-214AC, SMA
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):16.4A