SMAJ10A-M3/61
Vishay Precision Group
SMAJ10A-M3/61
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMAJ10A-M3/61 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMAJ10A-M3/61
Manufacturer Vishay Semiconductor
Description Diode TVS Single Uni-Dir 10V 400W 2-Pin SMA T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 194 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
9000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):10V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:17V
Voltage - Breakdown (Min):11.1V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AC (SMA)
Series:TransZorb®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:46 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000µs):23.5A