SMA6J17CA
Bourns, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMA6J17CA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMA6J17CA
Manufacturer Bourns
Description Dio Tvs Vwm 17V 600W Bidir Sma / Tape & Reel 13" Reel
Lead Free Status / RoHS Status
In stock 68812 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):17V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:27.6V
Voltage - Breakdown (Min):18.9V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AC (SMA)
Series:SMA6J
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Package / Case:DO-214AC, SMA
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000µs):22.6A