SMA-A0102FTDL10K
AMP Connectors / TE Connectivity
SMA-A0102FTDL10K
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMA-A0102FTDL10K with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMA-A0102FTDL10K
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 10K OHM 1% 0.3W MELF 0102
(In US Dollars)
3000 pcs6000 pcs15000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0102
Size / Dimension:0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Series:SMA-A
Resistance:10 kOhms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:MELF, 0102
Other Names:5-2176314-9
A127028TR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:47 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:10 kOhms ±1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Automotive AEC-Q200 Metal Film