SM6227FT4R00
Stackpole Electronics, Inc.
SM6227FT4R00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SM6227FT4R00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SM6227FT4R00
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 4 OHM 1% 3W 6227
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:6227
Size / Dimension:0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Series:SM
Resistance:4 Ohms
Power (Watts):3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6227 J-Lead
Operating Temperature:-55°C ~ 275°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.265" (6.73mm)
Features:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:4 Ohms ±1% 3W Chip Resistor 6227 J-Lead Moisture Resistant, Pulse Withstanding Wirewound