SM5S22AHE3/2E
Electro-Films (EFI) / Vishay
SM5S22AHE3/2E
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SM5S22AHE3/2E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SM5S22AHE3/2E
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 22V 35.5V DO218AB
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:35.5V
Voltage - Breakdown (Min):24.4V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-218AB
Series:Automotive, AEC-Q101, PAR®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:3600W (3.6kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-218AB
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):101A