SM4124FT562R
Stackpole Electronics, Inc.
SM4124FT562R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SM4124FT562R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SM4124FT562R
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 562 OHM 1% 2W 4124
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Supplier Device Package:4124
Size / Dimension:0.429" L x 0.240" W (10.90mm x 6.10mm)
Series:SM
Resistance:562 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4124 J-Lead
Other Names:SM 2 562 1% R