SLVU2.8-4A1
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLVU2.8-4A1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLVU2.8-4A1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SLVU2.8-4A1 |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | SLVU2.8 Series 15 V 2.5 pF Bi-Directional Gigabit Ethernet Protection SOIC-8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.922 | $0.832 | $0.751 | $0.734 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 2.8V |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 15V |
| Voltage - Breakdown (Min): | - |
| Type: | Zener |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | SLVU |
| Power Line Protection: | No |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | 497-10115-2 SLVU284A1 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 24A (8/20µs) |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Bidirectional Channels: | 4 |
| Base Part Number: | SLVU2.8 |
| Applications: | Ethernet |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SLVU2.8-4A1, use the request quote form to request SLVU2.8-4A1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLVU2.8-4A1.The price and lead time for SLVU2.8-4A1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SLVU2.8-4A1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation



