SLR305SD02
Cynergy3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLR305SD02 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLR305SD02 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SLR305SD02 |
|---|---|
| Manufacturer | Cynergy3 |
| Description | RELAY RF SPST-NO 500MA 5V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $133.952 | |||||
Specifications
Data sheet
| Turn On Voltage (Max): | - |
|---|---|
| Turn Off Voltage (Min): | - |
| Termination Style: | PC Pin |
| Switching Voltage: | 20VAC, 20VDC - Max |
| Series: | SLR3 |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 725-1478 Q8458787 SLR305SD02-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Operate Time: | 2ms |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Contact Rating (Current): | 500mA |
| Contact Material: | Rhodium (Rh) |
| Contact Form: | SPST-NO (1 Form A) |
| Coil Voltage: | 5VDC |
| Coil Type: | Latching, Dual Coil |
| Coil Resistance: | 300 Ohms |
| Coil Power: | - |
| Coil Current: | 500mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SLR305SD02, use the request quote form to request SLR305SD02 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLR305SD02.The price and lead time for SLR305SD02 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SLR305SD02.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

