SLO24TRXS
Weidmuller
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLO24TRXS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SLO24TRXS
Manufacturer Weidmuller
Description AC OUTPUT MODULE 10A
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output:0 ~ 240VAC
Voltage - Input:24VDC
Type:AC Output Module
Turn On Time:-
Turn Off Time:-
Style:G5
Series:DELCON
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Hold Down Screw, Status LED(s)
Detailed Description:AC Output Module Output Module 10A 0 ~ 240VAC Output 24VDC Supply
Current - Output:10A