SLO24CRA4
Buy SLO24CRA4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SLO24CRA4
Manufacturer Weidmuller
Description DC OUTPUT MODULE 4A
Data sheet
Voltage - Output:0 ~ 250VDC
Voltage - Input:24VDC
Type:DC Output Module
Turn On Time:0.30ms
Turn Off Time:0.30ms
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Hold Down Screw, Status LED(s)
Detailed Description:DC Output Module Output Module 4A 0 ~ 250VDC Output 24VDC Supply
Current - Output:4A
Current - Input:15mA