SLO12CRA
Weidmuller
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLO12CRA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SLO12CRA
Manufacturer Weidmuller
Description DC OUTPUT MODULE 1.8A
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output:0 ~ 250VDC
Voltage - Input:12VDC
Type:DC Output Module
Turn On Time:0.30ms
Turn Off Time:0.30ms
Style:G5
Series:DELCON
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Features:Hold Down Screw, Status LED(s)
Detailed Description:DC Output Module Output Module 1.8A 0 ~ 250VDC Output 12VDC Supply
Current - Output:1.8A
Current - Input:15mA