SLIC-7.6X33-BA
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLIC-7.6X33-BA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLIC-7.6X33-BA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SLIC-7.6X33-BA |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | AERIAL CLOSURE KIT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $173.22 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Aerial Closure, Free-Breathing |
|---|---|
| Sheath Opening: | 21.00" (533.4mm) |
| Series: | SLiC™ |
| Other Names: | 00054007713494 05400771349 7010029166 80610415988 |
| Number of Cable Pairs: | 2400 Pairs @ 26 AWG |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Length - Overall: | 33.00" (838.2mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Shield Bond Assembly 4462, Rubber End Seals |
| Diameter - Inside: | 7.600" (193.04mm) |
| Detailed Description: | Wire Splice Aerial Closure, Free-Breathing 33.00" (838.2mm) 2400 Pairs @ 26 AWG |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SLIC-7.6X33-BA, use the request quote form to request SLIC-7.6X33-BA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLIC-7.6X33-BA.The price and lead time for SLIC-7.6X33-BA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SLIC-7.6X33-BA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

