SLG7NT4084V
Silego Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLG7NT4084V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLG7NT4084V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SLG7NT4084V |
|---|---|
| Manufacturer | Silego Technology |
| Description | CMIC, LED CONTROL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.192 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Min): | 3V |
|---|---|
| Voltage - Supply (Max): | 3.6V |
| Voltage - Output: | - |
| Type: | Linear |
| Supplier Device Package: | 8-TDFN (2x2) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Other Names: | 1827-1028-2 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs: | 3 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | No |
| Frequency: | - |
| Dimming: | - |
| Detailed Description: | LED Driver IC 3 Output Linear Dimming 8-TDFN (2x2) |
| Current - Output / Channel: | - |
| Applications: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SLG7NT4084V, use the request quote form to request SLG7NT4084V pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLG7NT4084V.The price and lead time for SLG7NT4084V depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SLG7NT4084V.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


