SLF12575T-5R6N6R3-H
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLF12575T-5R6N6R3-H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLF12575T-5R6N6R3-H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SLF12575T-5R6N6R3-H |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | FIXED IND 5.6UH 6.3A 11.6 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | 1000 pcs | 2500 pcs | 5000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.271 | $1.159 | $1.121 | $1.084 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | Wirewound |
|---|---|
| Tolerance: | ±30% |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | SLF-H |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Q @ Freq: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Other Names: | 445-3863-2 SLF12575T5R6N6R3H |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 1kHz |
| Inductance: | 5.6µH |
| Height - Seated (Max): | 0.309" (7.85mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Detailed Description: | 5.6µH Shielded Wirewound Inductor 6.3A 13.92 mOhm Max Nonstandard |
| DC Resistance (DCR): | 13.92 mOhm Max |
| Current Rating: | 6.3A |
| Current - Saturation: | 7.8A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SLF12575T-5R6N6R3-H, use the request quote form to request SLF12575T-5R6N6R3-H pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLF12575T-5R6N6R3-H.The price and lead time for SLF12575T-5R6N6R3-H depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SLF12575T-5R6N6R3-H.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
