SLF10145T-680M1R2-H
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLF10145T-680M1R2-H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLF10145T-680M1R2-H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SLF10145T-680M1R2-H |
|---|---|
| Manufacturer | TDK |
| Description | Inductor Power Shielded Wirewound 68uH 20% 1KHz Ferrite 1.3A 168mOhm DCR Automotive Blister T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.796 | $0.719 | $0.648 | $0.634 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | Wirewound |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm) |
| Shielding: | Shielded |
| Series: | SLF-H |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Q @ Freq: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Other Names: | 445-3838-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance Frequency - Test: | 1kHz |
| Inductance: | 68µH |
| Height - Seated (Max): | 0.189" (4.80mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Detailed Description: | 68µH Shielded Wirewound Inductor 1.3A 168 mOhm Max Nonstandard |
| DC Resistance (DCR): | 168 mOhm Max |
| Current Rating: | 1.3A |
| Current - Saturation: | 1.2A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SLF10145T-680M1R2-H, use the request quote form to request SLF10145T-680M1R2-H pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLF10145T-680M1R2-H.The price and lead time for SLF10145T-680M1R2-H depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SLF10145T-680M1R2-H.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
