SL900A-ASWB
ams
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SL900A-ASWB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SL900A-ASWB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SL900A-ASWB |
|---|---|
| Manufacturer | ams |
| Description | EPC GEN2 SENSORY TAG IC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2914 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2.107 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.2 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | RFID Transponder |
| Supplier Device Package: | 16-QFN (5x5) |
| Standards: | ISO 15693 |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-VQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 186890002 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 25 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | SPI |
| Frequency: | 860MHz ~ 960MHz |
| Detailed Description: | RFID Transponder IC 860MHz ~ 960MHz ISO 15693 SPI 1.2 V ~ 3.6 V 16-VQFN Exposed Pad |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SL900A-ASWB, use the request quote form to request SL900A-ASWB pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SL900A-ASWB.The price and lead time for SL900A-ASWB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SL900A-ASWB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

