SL869GNS315T002
Navman Wireless (Telit Wireless Solutions)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SL869GNS315T002 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SL869GNS315T002 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SL869GNS315T002 |
|---|---|
| Manufacturer | Navman Wireless (Telit Wireless Solutions) |
| Description | JUPITER SL869 GNSS RX MOD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 0406 |
| Series: | - |
| Sensitivity: | -158dBm |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 24-SMD Module |
| Other Names: | 943-1023 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Modulation or Protocol: | GNSS, GPS |
| Memory Size: | 2Mb |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | 1575.42MHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | - RF Receiver GNSS, GPS 1575.42MHz -158dBm PCB, Surface Mount 0406 |
| Data Rate (Max): | - |
| Data Interface: | PCB, Surface Mount |
| Current - Receiving: | 71mA |
| Applications: | General Purpose |
| Antenna Connector: | PCB, Surface Mount |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SL869GNS315T002, use the request quote form to request SL869GNS315T002 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SL869GNS315T002.The price and lead time for SL869GNS315T002 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SL869GNS315T002.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation




