SL869GNS115T001
Navman Wireless (Telit Wireless Solutions)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SL869GNS115T001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SL869GNS115T001 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SL869GNS115T001 |
|---|---|
| Manufacturer | Navman Wireless (Telit Wireless Solutions) |
| Description | MOD RX JUPITER SL869 GNSS 24LCC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $28.95 | $26.70 | $22.80 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 24-LCC (16x12.2) |
| Series: | Jupiter |
| Sensitivity: | -162dBm |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 24-SMD Module |
| Other Names: | 943-1029 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Modulation or Protocol: | GPS, GLONASS, GNSS |
| Memory Size: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency: | - |
| Features: | USB Interface |
| Detailed Description: | Jupiter RF Receiver GPS, GLONASS, GNSS -162dBm On-Board, Chip 24-LCC (16x12.2) |
| Data Rate (Max): | - |
| Data Interface: | Serial, UART, USB |
| Current - Receiving: | 42mA |
| Applications: | General Purpose |
| Antenna Connector: | On-Board, Chip |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SL869GNS115T001, use the request quote form to request SL869GNS115T001 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SL869GNS115T001.The price and lead time for SL869GNS115T001 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SL869GNS115T001.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation




