SL38160AZC-17AHT
Energy Micro (Silicon Labs)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SL38160AZC-17AHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SL38160AZC-17AHT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SL38160AZC-17AHT |
|---|---|
| Manufacturer | Silicon Labs |
| Description | Clock Generators & Support Products Cavium PureVu |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.144 | $1.935 | $1.745 | $1.707 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.97 V ~ 3.63 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-TSSOP |
| Series: | EProClock® |
| Ratio - Input:Output: | 1:4 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| PLL: | Yes with Bypass |
| Output: | LVCMOS |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input: | Crystal |
| Frequency - Max: | 27MHz |
| Divider/Multiplier: | No/No |
| Differential - Input:Output: | No/No |
| Base Part Number: | SL38160 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SL38160AZC-17AHT, use the request quote form to request SL38160AZC-17AHT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SL38160AZC-17AHT.The price and lead time for SL38160AZC-17AHT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SL38160AZC-17AHT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
