SL1923-153KR26-PF
TDK Corporation
SL1923-153KR26-PF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SL1923-153KR26-PF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SL1923-153KR26-PF
Manufacturer TDK Corporation
Description FIXED IND 15MH 260MA 7.1 OHM TH
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.740" Dia (18.80mm)
Shielding:Unshielded
Series:SL
Ratings:-
Q @ Freq:-
Packaging:Tray
Package / Case:Radial
Other Names:445-3816
SL1923153KR26PF
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:15mH
Height - Seated (Max):0.945" (24.00mm)
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:15mH Unshielded Wirewound Inductor 260mA 7.1 Ohm Max Radial
DC Resistance (DCR):7.1 Ohm Max
Current Rating:260mA
Current - Saturation:380mA