SKY73062-11
Skyworks Solutions, Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SKY73062-11 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SKY73062-11 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SKY73062-11 |
|---|---|
| Manufacturer | Skyworks Solutions Inc. |
| Description | IC MIXR 700MHZ-1GHZ UP/DWN 20MCM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.767 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | 20-MCM (5x5) |
|---|---|
| Test Frequency: | CDMA, EDGE, GSM, UMTS, WCDMA |
| Supplied Contents: | Up/Down Converter |
| Shell Style: | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Polarization: | 20-TQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 863-1084-2 SKY7306211 |
| Noise Floor: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Part Number: | SKY73062-11 |
| Frequency: | 700MHz ~ 1GHz |
| FET Type: | - |
| Expanded Description: | RF Mixer IC CDMA, EDGE, GSM, UMTS, WCDMA Up/Down Converter 700MHz ~ 1GHz 20-MCM (5x5) |
| Description: | IC MIXR 700MHZ-1GHZ UP/DWN 20MCM |
| Current - Test: | 7.5dB |
| Current - Supply: | 70mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SKY73062-11, use the request quote form to request SKY73062-11 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SKY73062-11.The price and lead time for SKY73062-11 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SKY73062-11.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

