SK067A823JAR
AVX Corporation
SK067A823JAR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SK067A823JAR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SK067A823JAR
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP CER 0.082UF 500V NP0 RADIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:500V
Tolerance:±5%
Thickness (Max):-
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Size / Dimension:0.870" L x 0.200" W (22.10mm x 5.08mm)
Series:SK
Ratings:-
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Other Names:478-6808
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Style:Straight
Lead Spacing:0.791" (20.10mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.260" (6.60mm)
Features:-
Detailed Description:0.082µF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
Capacitance:0.082µF